Antalya Aquarium


Discover world’s biggest tunnel aquarium! Official sales site is now online! Get your tickets with special online discounts, plan your visit and discover your imagination! Don’t forget to check special offers including Snow World & Ice Museum, WildPark Tropical Reptile House and Oceanride XD Cinema. Best prices, special packages… Book now!

Dünya’nın en büyük tünel akvaryumunu keşfedin! Çevrimiçi satış sitemizde yerleşik misafirlerimize özel indirimli fiyatlarımızı yakalayın. Ziyaretinizi planlayın ve hayal gücünüzü keşfedin. Kar Dünyası & Buz Müzesi, WildPark Tropik Sürüngenler Evi ve Oceanride XD Sinema’yı da kapsayan özel teklif ve fırsatları incelemeyi unutmayın. En uygun fiyatlar ve özel fırsatları kaçırmayın, hemen satın alın!

Devamı
Kayıt OlŞifremi hatırlat
Giriş Yap

Tematik Bölümler

 

Tematik yolculuk dünya denizleri ve okyanusları ile başlıyor. Yan yana bulunan 4 tematik akvaryum içerisinde sırasıyla Hint Okyanusu, Kızıl Deniz, Atlantik ve Pasifik Okyanusları sizi karşılıyor. Sol bölümde yer alan büyük silindir akvaryum ve çevresindeki küçük akvaryumlarda Antalya ve çevresindeki su altı yaşamından örnekler görebilirsiniz.

 

 

Su altı mağaralarındaki gizemli hayatı gördükten sonra karşınıza dünya nehirleri bölümü çıkacak. Nil ve Amazon nehirlerinden sonra Asya nehirlerini göreceksiniz. Şelalenin önünden geçtikten sonra karşınıza bitki akvaryumu çıkacak. Karanlık koridordan devam ettiğinizde Mürenler ve Domuz balıkları ile tanışacaksınız.

 

 

Hem biraz dinlenmek hem de Nuh Tufanı’nın ilginç hikayesini okumak için içerisinde Atnalı Yengeçleri’ni görebileceğiniz dokunma havuzunun etrafında oturabilirsiniz. Bu bölümde yer alan akvaryumlarda da Türkiye denizleri ile iskele ayağı ve Demre Çay Ağzı bölgelerini anlatan tematik büyük akvaryumlar bulunuyor. Yılan balıklarından sonra karşınıza çıkacak bölüm ise Tropik Resif bölümüdür. Canlı mercanları, palyaço balıklarını, denizatlarını, aslan balıklarını, ahtapotları ve dev mürenleri burada yakından görebilirsiniz. Ayrıca aynı bölümün sağ tarafındaki büyük akvaryum içerisinde Mersin balıkları bulunuyor.

 

 

Tematik bölümün son durağı ise Köpekbalığı tankı. Paskalya adasından ilginç hikayeler de anlatan bu temanın ardından sağ bölümde bulunan merdivenlerden bir kat aşağıya iniliyor.

 

 

Antalya Aquarium’da bulunan akvaryumların toplam su hacmi yaklaşık 7,5 milyon litredir ve akvaryumlar içerisinde yüzlerce köpekbalığı bulunur. Her gün düzenli olarak yapılan köpekbalığı besleme saatlerini takip etmeyi unutmayın.

 

Antalya Aquarium | Call Center
Tıklayın Sizi Arayalım
TOPLAM